17:50VICKAJURE ŽRTVA DELIĆ
18:50NAMAŽIMNK ŠINE NOVI IZBOR

LIGA KUP - VETERANI

ARTEM – OSANDESETE  1 : 3  (1:1)

U izuzetno napetoj utakmici punoj ritma i prilika, utakmicu bolje otvara ekipa Artema te iz kaznenog udarca dolaze do minimalne prednosti.

Tada se budi ekipa Osandestih te sa tri prave prilike ne uspijevaju doći do izjednačenja. Ipak krajem prvog poluvremena, Grgić prekrasnim pogotkom,  izjednačava rezultat te na odmor odlaze u egalu.

Drugo poluvrijeme se nastavlja u istom ritmu, Osandesete opsjedaju gol Artema te nakon uigrane akcije iz kornera dolaze do vodstva. Bolju igru ekipe Osandesetih, Peša materijalizira novim pogotkom te ih vodi u nastavak Kup natjecanja.

LIGA KUP - MLADI

MNK ŠINE NOVI IZBOR – STAKLO MAAS   5 : 4 (2:3)

U četvrtfinalnom dvoboju susreli su se mladi petoligaši sa Šina i iskusna prvoligaška ekipa „staklara“. Početak  susreta i način otvorene igre obje momčadi dao je naznake da bi to trebala biti zanimljiva utakmica. Početak susreta bio je uspješniji za iskusnog gosta koji brzo dolazi u vodstvo 0:2.

Izgledalo je da će Staklo Mass  bez većih problema doći do polufinala. Međutim, mladići sa Šina svojim borbenim duhom i kvalitetom odlučili su zapapriti „staklarima“. Na poluvrijeme se odlazi s minimalnom prednošću gostiju.

U drugom poluvremenu u fantastičnoj, otvorenoj, brzoj i kvalitetnoj utakmici MNK Šine preokreće rezultat na 5:3, Staklo Mass se ne predaje, smanjuju na 5:4, ali ne uspijeva doći do šesteraca.

Na kraju zaslužena pobjeda i čestitka momcima sa Šina na pobjedi i plasmanu u polufinale uz pjesmu koju su zapjevali na kraju susreta: „večeras je naša fešta“.

NAMAŽI -  ZRNO SOLI    4 : 3   (2 : 2)

Sam početak susreta najavio je vrlo zanimljivu utakmicu,  petoligaška ekipa Namaži već nakon tri minute igre, efektnim udarcem petom Damira Zebića vodi sa 2:0. Nakon dva primljena gola Zrno soli se budi i do kraja prvog poluvremena poravnava rezultat na 2:2.

U drugom poluvremenu Zrno soli pojačava tempo i pritisak, sve je mirisalo na preokret, međutim opet odlični Zebić golom za 3:2 svojoj ekipi daje poticaj  i šansu da naprave iznenađenje.

U tom trenutku Zrno soli uvodi igrača-golmana, što rezultira brzim izjednačenjem (3:3). Nakon postignutog gola ne odustaju od svoje taktike, griješe u napadu i 19 sekundi prije kraja to koristi spretni Josip Čolak i dalekometnim udarcem sa svoje polovice na prazan gol postiže gol za zasluženu pobjedu ekipe Namaži.

4. liga

CROATIA ŽUPA BLIZNA  -  MERTOJAK JELAVIĆ INTERIJERI   3 : 6  (1:2)

U utakmici posljednjeg kola koja nije odlučivala  baš  ni o čemu, četvrtoplasirana ekipa Mertojak  ne samo da je pružila otpor  prvaku nego je Croatia i nadigrana. Od samog početka susreta momci sa Mertojaka pokazali su veću želju i na odmor su otišli s minimalnom prednošću 1:2.

Početkom  2. poluvremena Croatia se budi i nešto boljom igrom poravnava na 2:2. Izgledalo je da bi moglo doći i do preokreta, međutim Mertojak se ne predaje, nakon lijepog driblinga Marko Božić postiže gol za 2:3, da bi nakon toga Mertojak povećao vodstvo i lagano priveo utakmicu kraju rezultatom 3:6.

Bez obzira na poraz u ovom zadnjem kolu, ekipi  Croatia župa Blizna, čestitamo na zasluženo osvojenom prvom mjestu.

LIGA VETERANI 45

KONTRA 45 – DOBRI KONOBA PIMPINELA 45    1 : 3 (0 : 1)

U napetoj borbi za naslov tri ekipe nemaju prava na kiks, a jedna od tih ekipa je i ekipa Kontre. U ovu utakmicu su ušli kao favoriti, a tako su se i postavili. Napali su od prve minute i sveli protivnika na to da se brani.

Vrlo čvrsti i pokretljivi u obrani gosti su odolijevali konstantnim napadima. Uz vrlo raspoloženog vratara djelovali su kompaktno. Vrebali su svoju priliku iz kontra napada i jednu takvu dočekali u 12. minuti utakmice. Vrlo lijep pogodak postigao je Nikša Gudić. Bio je to veliki šok za ekipu Kontre jer su bili bolji u tom periodu.

Nastavila je Kontra pritiskati i dalje, ali Dobri još više motiviran nakon pogotka svim naporima održava mrežu netaknutom. Prvi cilj, održati takvo stanje do poluvremena, uspješno su odradili. Imala je Kontra još cijelo poluvrijeme za povratak i pred Dobrim je bio težak zadatak.

Nastavljala je Kontra sa pritiskom, ali kako je vrijeme odmicalo sve se više uvlačila nervoza u njihove redove. Dobri je toga bio svjestan pa im kontra napadi  postaju sve opasniji. Osjetili su da je Kontra pala i vrlo kvalitetno to iskoristili. Postižu dva brza pogotka za totalni šok koji nitko nije očekivao. Jugo Angelo Vidović bacio ih je u očaj.

Usprkos terenskoj inicijativi Kontre sasvim zasluženo. Kontra je tada djelovala slomljeno i bezidejno. Mogli su čak doživjeti i potpuni potop. Ipak su se uspjeli trgnuti i postići pogodak za smanjenje vodstva. Precizan je bio Ivan Botić, izgledalo je prekasno.

Premalo je ostalo vremena, ali usprkos tome Konoba se grčevito branila zadnju minutu. Bila je to sadržajna minuta u kojoj se Kontra opet uspjela ispromašivati. Dobri je na kraju ispunio svoj cilj, odigrao je poštenu mušku utakmicu u kojoj je na svoj način pokušao i uspio parirati favoriziranoj Kontri.

Kvalitetnom obranom i ubojitom efikasnošću dolaze do velike pobjede, koju su svojim pristupom zaslužili i na tome im čestitamo. Kontra je kiksala kad nije smjela. Loša realizacija i vrlo motiviran protivnik, danas su bili nepremostiva prepreka. Kakve su im šanse i ima li ih uopće, ovisit će o kasnijem derbiju između prvoplasirane i trećeplasirane ekipe. O toj utakmici ovisi hoćemo li gledati vrlo uzbudljivo zadnje kolo ili će prvak biti riješen danas.